Zeer lange dag (9 uur gefietst). Eerst
uit Moab parallel aan drukke highway over een rustige weg
door Spanish Valley. Continu zicht op de vers besneeuwde
pieken van de La Sal Mountains. Ter hoogte van Kens lake
loopt de weg echter weg dood bij een zandafgraving. De
Utah topokaart op de GPS klopt niet, andere wegen lopen
dood bij boerderijen. Dan maar dwars door het weiland,
over en door beekjes en onder het prikkeldraad door
bereiken we uiteindelijk de drukke highway 191 weer. De
drukke weg blijft maar stijgen en er waait een forse
tegenwind. Na een lunchstop bij de fraaie Wilson Arch
klimt de weg boven de 2000m. We vorderen slechts moeizaam.
Twee andere fietsers die richting Moab fietsen hebben het
kennelijk heel wat makkelijker: een superlange afdaling
en wind mee. Bij Monticello is het al
tegen zes uur en moeten we ons haasten voor zonsondergang
in Blanding te geraken. Er volgt nog een stevig klimmetje
tot 2210m gevolgd door een lange afdaling en alweer een
kort steil klimmetje als toetje. Om 20.20 bereiken we de
camping Kampark achter de Shell pomp (die ook de receptie
beheert) en kunnen nog net voor het donker wordt de
tenten opzetten en de avondmaaltijd nuttigen
1647 hoogtemeters (gem. 5% max
15%) gem. snelheid 12 km/u
|